Nie potrzebują odchodzić; wy dajcie im jeść!
Poniedziałek, 04. sierpnia
- Wspomnienie obowiązkowe św. Jana Marii Vianneya, kapłana
- Jan Vianney urodził się w Dardilly koło Lyonu w roku 1786. Musiał pokonać wiele trudności, zanim doszedł do kapłaństwa. Wkrótce został proboszczem w Ars w diecezji Belley. Zobojętniałą parafię odrodził przez swoją miłość do parafian, modlitwę i umartwione życie. Tłumy ludzi ściągały do Ars, by się u niego wyspowiadać lub zasięgnąć rady. Wyczerpany nadludzką pracą i umartwieniami, zmarł w Ars 4 sierpnia 1859 roku.
- 19.00 - Miting Brochowskiej Wspólnoty AA i AN
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Wtorek, 05. sierpnia
- Wspomnienie dowolne Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Śnieżnej
- Po Soborze Efeskim (431), na którym ogłoszono dogmat o Bożym macierzyństwie Najświętszej Maryi Panny, papież Sykstus III (432-440) poświęcił Jej bazylikę wzniesioną w Rzymie na Wzgórzu Eskwilińskim. Później bazylika ta otrzymała nazwę Matki Bożej Większej (Sancta Maria Maior). Jest to na Zachodzie najstarsza bazylika poświęcona czci Najświętszej Maryi Panny.
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Środa, 06. sierpnia
- Święto Przemienienia Pańskiego
- Dzisiejsza Ewangelia prowadzi nas wraz z Chrystusem, Piotrem, Jakubem i Janem na górę Tabor. Tam Chrystus przemienił się wobec swoich Apostołów. Jego twarz zajaśniała jak słońce, a szaty stały się olśniewająco białe. Apostołowie byli zachwyceni, choć poznali jedynie niewielki odblask wiecznej chwały Ojca, w której po swoim zmartwychwstaniu zasiadł Jezus. To wydarzenie pozostało tajemnicą dla pozostałych uczniów - dowiedzieli się o nim dopiero po wniebowstąpieniu Jezusa.
- 18.00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Czwartek, 07. sierpnia
- Wspomnienie obowiązkowe błogosławionego Edmunda Bojanowskiego
- Edmund Bojanowski urodził się 14 listopada 1814 roku w Grabonogu w archidiecezji poznańskiej. Szlachcic, patriota, głęboko religijny - wybrał życie w celibacie, aby być bardziej wolnym i dyspozycyjnym dla królestwa Bożego. Rzeczywistość ziemską odczytał w duchu ewangelicznym, angażując się szczególnie w służbie zaniedbanego ludu wiejskiego, z całkowitym zapomnieniem o sobie. W 1850 założył zakonne Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny. Zrealizował powszechne powołanie do świętości i nakreślając swoim życiem model i wzór apostolstwa świeckich, stał się prekursorem Soboru Watykańskiego II. Zmarł 7 sierpnia 1871 roku w Górce Duchownej. Jest pionierem apostolatu świeckich ściśle współpracujących z hierarchią kościelną.
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Piątek, 08. sierpnia
- Wspomnienie obowiązkowe św. Dominika, kapłana
- Dominik urodził się w Caleruega w Hiszpanii około roku 1170. Po studiach teologicznych został kanonikiem w Osmie. Owocnie zwalczał herezję albigensów. Założył Zakon Kaznodziejski, który wkrótce rozszerzył się w całej Europie. Zmarł w Bolonii 6 sierpnia 1221 roku.
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Sobota, 09. sierpnia
- Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy - Patronki Europy
- Edyta Stein urodziła się we Wrocławiu w 1891 roku, jako najmłodsza z jedenaściorga dzieci głęboko wierzącej rodziny żydowskiej. Po studiach uniwersyteckich oddała się pracy nauczycielskiej. W roku 1922 przyjęła chrzest i otrzymała imię Teresa, a w roku 1933 wstąpiła do klasztoru karmelitanek w Kolonii. Od nawrócenia była przeświadczona, że jej życie będzie naznaczone krzyżem. Wstępując do Karmelu, wybrała imiona Teresa Benedykta od Krzyża. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru Echt w Holandii. Tam została aresztowana, wywieziona do Oświęcimia i zagazowana 9 sierpnia 1942 roku.
- 16.00 - Msza św. w Szpitalu
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Niedziela, 10. sierpnia
- 18.00 - Msza św. młodych
- 21.00 - Apel Jasnogórski
Porządek liturgiczny:
- 7.30
- 9.00
- 10.30
- 12.00
- 18.00