Podobne jest Królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł!
Poniedziałek, 28. lipca
- Wspomnienie dowolne św. Sarbeliusza Makhlufa, prezbitera
- Urodził się w miejscowości Biga Kafra w Libanie w roku 1828. Po wstąpieniu do zakonu libańskich maronitów przyjął imię Sarbeliusz. Wyświęcony na prezbitera, pragnąc żyć w ścisłej samotności i osiągnąć wyższą doskonałość, z klasztoru w Annaja odszedł na pustynię, gdzie służył Bogu przez niezwykle surowe życie, nieustanne posty i modlitwy. Zmarł 24 grudnia 1898 roku.
- 19.00 - Miting Brochowskiej Wspólnoty AA i AN
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Wtorek, 29. lipca
- Wspomnienie obowiązkowe św. Marty
- Marta była siostrą Marii i Łazarza; w Betanii gościnnie przyjmowała Chrystusa i chętnie Mu usługiwała, a swoimi modlitwami wyjednała wskrzeszenie z martwych swojego brata.
- DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
- Parafia nasza w dniu dzisiejszym ma swój "dyżur" w ogólno diecezjalnej, tzw. wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
- Przypada dzisiaj 34. rocznica śmierci proboszcza Brochowskiego, ks. Leopolda Szwankowskiego. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Środa, 30. lipca
- Wspomnienie dowolne św. Piotra Chryzologa (Złotousty), biskupa i doktora Kościoła
- Piotr urodził się około roku 380 w Imoli we Włoszech i tam przyłączył się do grona kleryków. W roku 424 został wybrany biskupem Rawenny. Jako gorliwy pasterz uczył swoich wiernych słowem i przykładem. Zmarł około roku 450.
- 18.00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Czwartek, 31. lipca
- Wspomnienie obowiązkowe św. Ignacego z Loyoli, kapłana
- Ignacy urodził się w Loyoli (Guipúzcoa, Hiszpania) w roku 1491. Prowadził dworskie życie i angażował się w wyprawy wojskowe. Został ranny w obronie Pampeluny w 1521 r. i podczas długiej rekonwalescencji rozpaliło się w nim pragnienie naśladowania Chrystusa. Udał się do Manresy, gdzie doświadczył szczególnych przeżyć duchowych, których istotę zawarł w książeczce Ćwiczeń duchownych. W Paryżu studiował teologię i wraz z grupą pierwszych towarzyszy dał początek Towarzystwu Jezusowemu. Przyjął święcenia prezbiteratu w Wenecji w 1537 r., a następnie udał się do Rzymu, gdzie trzy lata później założył Towarzystwo Jezusowe, którego pierwszym przełożonym generalnym został wybrany w 1541 r. Przez różne dzieła apostolskie przyczynił się walnie do odnowy Kościoła katolickiego w XVI w. i ożywienia jego działalności misyjnej. Zmarł w Rzymie 31 lipca 1556 r. Papież Grzegorz XV zaliczył go w poczet świętych w roku 1622.
- Lipiec - szczególnie dni powszednie, a głównie czwartki - są tradycyjnie poświęcone czci Najdroższej Krwi Chrystusa
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Sierpniowe Intencje Apostolstwa Modlitwy
Intencja ogólna:
Aby uchodźcy, zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu przemocy, znaleźli wielkoduszną gościnę, i aby ich prawa były chronione;
Intencja misyjna:
Aby chrześcijanie w Oceanii głosili z radością wiarę wszystkim lidom kontynenty;
Intencja Krucjaty w intencji obrony życia:
O błogosławieństwo Boże dla małżonków adoptujących dzieci;
Intencja parafialna:
Złączmy się w gorliwej modlitwie w intencji i intencjach parafialnych uczestników 34. pieszej 34. pieszej Pielgrzymki wrocławskiej na Jasną Górą.
1. Piątek miesiąca, 01. sierpnia
- Wspomnienie obowiązkowe św. Alfonsa Marii Liguoriego, kapłana i doktora Kościoła
- Alfons Maria urodził się 27 września 1696 r. w Marinelli pod Neapolem, w zamożnej rodzinie szlacheckiej. W dwa dni potem otrzymał chrzest. Jego ojciec marzył dla niego o karierze urzędniczej. W rodzinnym pałacu Alfons miał doskonałych nauczycieli. Wykazywał także od dziecka niezwykłą pilność do nauki i duże zdolności. Gdy ukończył szkołę podstawową, został wysłany na studia prawnicze na uniwersytet w Neapolu. Miał wtedy zaledwie 12 lat (1708). Kiedy miał zaledwie 17 lat, był już doktorem obojga praw. Ojciec planował Alfonsowi odpowiednie małżeństwo. Wybrał mu nawet córkę księcia, Teresinę. Ta jednak wstąpiła do zakonu i niebawem zmarła. Alfons po kilku latach praktyki adwokackiej, zniechęcony przekupstwem w sądownictwie, ku niezadowoleniu ojca postanowił spełnić swoje marzenia. Przed obrazem Matki Bożej w Porta Alba złożył swoją szpadę i rozpoczął studia teologiczne (1723).
- Dziś 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
- Uwzględnijmy w naszych modlitwach intencję za uczestników Powstania i poległych w walce o wolność Polski oraz o pomyślność Ojczyzny;
- Okazja do spowiedzi św. miesięcznej:
- rano: 6.45-7.00
- po południu: 17.30-18.00
- 9.00 - Odwiedziny chorych z comiesięczną posługą sakramentalną
- 18.00 - OTWÓRZMY DRZWI CHRYSTUSOWI!
- Udziałem w dzisiejszej wieczornej Mszy św. inaugurujemy nasz, Brochowski udział w tegorocznej 34. pieszej pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę!
- Na zakończenie Mszy św. wszystkim uczestnikom pielgrzymki udzielimy specjalnego błogosławieństwa oraz przekażemy związane z pielgrzymką materiały informacyjne.
- Wzorem lat minionych zapraszamy duchowych uczestników pielgrzymki do udziały w codziennej Mszy św. wieczornej oraz w Apelu Jasnogórskim o godzinie 21.00.
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
1. Sobota miesiąca, 02. sierpnia
- Wspomnienie dowolne św. Euzebiusza z Vercelli, biskupa
- Euzebiusz urodził się około 283 r. na Sycylii. Jako chłopiec przeniósł się do Rzymu, gdzie poświęcił się stanowi duchownemu. Papież św. Juliusz I (337-352) wysłał go do Vercelli, udzielając mu święceń kapłańskich, potem udzielił mu sakry biskupiej. Euzebiusz był pierwszym biskupem Vercelli. Św. Maksym (+ 367), biskup Turynu, który był współczesny Euzebiuszowi, oddaje mu najwyższe pochwały.
- Wspomnienie dowolne św. Piotra Juliana Eymarda, kapłana
- Piotr Julian Eymard urodził się 4 lutego 1811 r. w La Mure (Francja) w ubogiej rodzinie. Od najmłodszych lat wyróżniał się szczególnym nabożeństwem do Eucharystii. Przy pierwszej Komunii świętej złożył Panu Jezusowi przyrzeczenie, że będzie kapłanem, aby mógł szerzyć wśród wiernych kult Najświętszego Sakramentu. Ojciec jednak po stracie kilkorga dzieci stanowczo sprzeciwiał się oddaniu ostatniego dziecka na służbę Kościołowi. Dlatego syn-jedynak mógł wypełnić swoje plany dopiero po śmierci ojca.
- Wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli
- U stóp Asyżu wznosi się bazylika Matki Bożej Anielskiej, wybudowana w XVI wieku. W samym centrum tej renesansowej świątyni znajduje się skromny kościółek benedyktyński z IX wieku, zwany Porcjunkulą. Pierwotny tytuł tego kościoła brzmiał - Najświętszej Maryi Panny z Doliny Jozafata. Według bowiem podania kapliczkę mieli ufundować pielgrzymi wracający z Ziemi Świętej. Mieli oni przywieźć grudkę ziemi z grobu Matki Bożej, który sytuowano w Dolinie Jozafata w Jerozolimie. Nazwę Matki Bożej Anielskiej prawdopodobnie nadał świątyni św. Franciszek z Asyżu. Legenda głosi, że słyszano często nad kapliczką głosy anielskie i dlatego dano jej tę nazwę. Na początku XIII w. kapliczka znajdowała się w stanie ruiny. Odbudował ją św. Franciszek zimą 1207/1208 roku i tu zamieszkał. Tu również w roku 1208 lub 1209 w uroczystość św. Macieja Apostoła (wtedy było to 24 lutego) Franciszek wysłuchał Mszy św. i usłyszał słowa Ewangelii:
"Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. (...) Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski" (Mt 10, 6-10).
- Dziś wierni mogą uzyskać w kościele parafialnym odpust zupełny. Warunki:
- stan łaski uświęcającej (lub spowiedź) i Komunia św.;
- pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa : Ojcze nasz..., Wierzę w Boga... oraz dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego;
- wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (przy braku tej ostatniej dyspozycji - odpust cząstkowy).
- 9.00 - COMIESIĘCZNY DZIEŃ SKUPIENIA WSPÓLNOT POBOŻNYCH
- Adoracja Najświętszego Sakramentu;
- okazja do Spowiedzi św.;
- msza św. w intencji wszystkich członków parafialnych wspólnoty pobożnych - dziękczynno - błagalna;
- zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
- 16.00 - Szpital
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
18. Niedziela, 03. sierpnia
NIEDZIELA ADORACYJNA
- 12.00 - Msza święta w intencji społeczności Brochowskich Romów
- 15.00 - 17.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
- 18.00 - Msza św. młodych
Porządek liturgiczny:
- 7.30
- 9.00
- 10.30
- 12.00
- 18.00