Bądź zadowolony z tego co masz, a Bóg ześle ci radość.
Poniedziałek, 21. lipca
- Wspomnienie dowolne św. Apolinarego, biskupa i męczennika
- Wspomnienie dowolne św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła
- Wawrzyniec urodził się w Brindisi we Włoszech w roku 1559. Wstąpił do zakonu kapucynów i zasłynął w nim jako teolog i kaznodzieja. Głosił słowo Boże w wielu krajach Europy. Napisał liczne dzieła teologiczne. Zmarł w Lizbonie w roku 1619.
- 19.00 - Miting Brochowskiej Wspólnoty AA i AN
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Wtorek, 22. lipca
- Wspomnienie obowiązkowe św. Marii Magdaleny
- Magdalena, wierna uczennica Chrystusa Pana, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16, 9). Jej kult w całym Kościele zachodnim rozpowszechnił się od XII wieku.
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Środa, 23. lipca
- Święto św. Brygidy, zakonnicy - Patronki Europy
- Brygida urodziła się w roku 1303 w Szwecji. Jako młodą dziewczynę wydano ją za mąż. W małżeństwie miała ośmioro dzieci, które bardzo starannie wychowała. Należała do III Zakonu św. Franciszka. Po śmierci męża zapragnęła życia bardziej ascetycznego, niż prowadziła w świecie. Założyła nowy zakon i udała się do Rzymu; dała wszystkim przykład wielkich cnót. Napisała wiele dzieł mistycznych, w których opowiada o swoich przeżyciach i objawieniach. Zmarła w Rzymie w roku 1373.
- 16.15 - INAUGURACJA PIESZEJ PIELGRZYMKI DO BIEŃKOWIC
- Plac przy Świątyni Parafialnej
- 17.00 - Msza św. w intencji chorych, cierpiących i samotnych oraz tych wszystkich, którzy mają o nich starania - BIEŃKOWICE
- 18.00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Czwartek, 24. lipca
- Wspomnienie obowiązkowe św. Kingi, dziewicy
- Kinga urodziła się w roku 1234 jako córka króla węgierskiego Beli IV. Była siostrą św. Małgorzaty Węgierskiej i bł. Jolanty. Została żoną Bolesława Wstydliwego, z którym współdzieliła dole i niedole długiego i trudnego panowania, będąc prawdziwą matką biednych i wszystkich strapionych. Po śmierci męża wstąpiła do ufundowanego przez siebie klasztoru klarysek w Starym Sączu, łącząc z duchem surowej pokuty wewnętrzną franciszkańską radość doskonałą z cierpień i trudności życiowych. Zmarła w Starym Sączu 24 lipca 1292 roku. Kult jej rozpoczął się zaraz po śmierci.
- Lipiec - szczególnie dni powszednie, a głównie czwartki - są tradycyjnie poświęcone czci Najdroższej Krwi Chrystusa
- ok. 18.30 (po Mszy św.) - KATECHEZA (PRZED)CHRZCIELNA
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Piątek, 25. lipca
- Święto św. Jakuba Apostoła
- Jakub, syn Zebedeusza i brat Jana Apostoła, urodził się w Betsaidzie. Był świadkiem głównych cudów Jezusa. Na rozkaz Heroda został ścięty mieczem około roku 44. Odbiera wielką cześć w Compostelli w Hiszpanii, gdzie się znajduje sławny kościół pod jego wezwaniem.
- Wspomnienie dowolne św. Krzysztofa, męczennika
- 18.00 - Msza św. wypominkowa
- W ostatni piątek każdego miesiąca zapraszamy siebie nawzajem do tzw. MODLITWY WYPOMINKOWEJ. Zachęcamy więc do zgłaszania na każdy miesiąc odrębnych kartek wypominkowych zapraszających do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych, których rocznice śmierci wpisane są w poszczególne miesiące roku.
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Sobota, 26. lipca
- Wspomnienie obowiązkowe świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny
- Według tradycji pochodzącej z II wieku rodzice Najświętszej Maryi Panny nosili imiona: Anna i Joachim. Ich kult rozwinął się pod wpływem kultu Maryi. Świętą Annę czczono od VI wieku na Wschodzie, od wieku X kult jej rozszerzył się na Zachód.
- 18.00 - Parafialny Dzień Świętości Życia
- 16.00 - Msza św. w Szpitalu
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 16.00 - Szpital
- 18.00
Niedziela, 27 lipca
- 18.00 - Msza św. rocznicowego dziękczynienia za łaskę sakramentalnego związku małżeńskiego
Porządek liturgiczny:
- 7.30
- 9.00
- 10.30
- 12.00
- 18.00