Oto siewca wyszedł siać. (...)
Kto ma uszy, niechaj słucha!
Poniedziałek, 14. lipca
Z wyrazami należnego szacunku i kapłańskim pozdrowieniem
Ks. dr Rafał Hołubowicz Kanclerz Kurii
Porządek liturgiczny:
- Wspomnienie dowolne św. Henryka
- Henryk urodził się w Bawarii w roku 973. Odziedziczył rządy książęce po ojcu, a następnie został wybrany cesarzem Niemiec. Zabiegał o reformę życia w Kościele i wiele zdziałał na rzecz misji. Założył kilka biskupstw i ufundował wiele klasztorów. Zmarł w roku 1024. Papież Eugeniusz III zaliczył go w poczet świętych w roku 1146.
- Wspomnienie dowolne św. Kamila de Lellis, kapłana
- Kamil urodził się w roku 1550 w pobliżu Chieti we Włoszech. Początkowo prowadził życie żołnierskie, później poświęcił się trosce o nieuleczalnie chorych. Po ukończeniu studiów i wyświęceniu na kapłana założył zakon klerycki dla posługi chorym. Zmarł w Rzymie w roku 1614. Jest patronem szpitali i chorych.
- Dziś święto patronalne Arcybiskupa Seniora, ks. kard. Henryka Gulbinowicza. Prosimy o modlitwę w intencji dostojnego Solenizanta.
- 19.00 - Miting Brochowskiej Wspólnoty AA i AN
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Wtorek, 15. lipca
- Wspomnienie obowiązkowe św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
- Bonawentura urodził się około roku 1218 w Bagnoregio we Włoszech. Studiował filozofię i teologię w Paryżu. Po otrzymaniu stopnia mistrza wykładał te dyscypliny swoim współbraciom w Zakonie Braci Mniejszych. Wybrany generałem Zakonu rządził mądrze i roztropnie. Został mianowany kardynałem biskupem Albano. Zmarł w roku 1274 podczas soboru w Lyonie. Napisał wiele znakomitych dzieł z zakresu filozofii i teologii.
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Środa, 16. lipca
- Wspomnienie obowiązkowe N.M.P. z Góry Karmel - Matki Bożej Szkaplerznej
- Pismo Święte wysławia piękno Góry Karmel, na której prorok Eliasz bronił czystości wiary Izraela. Pod koniec XII wieku na Górze Karmel osiedli pustelnicy, wznosząc tam kaplicę, w której czcili Matkę Bożą. Obrali Ją sobie za główną Patronkę oraz wzór życia kontemplacyjnego, dlatego też zostali nazwani Braćmi Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Uroczystość ku Jej czci była obchodzona w niektórych miejscach już w XIV wieku. Powoli rozszerzyła się na cały Zakon, jako wyraz wdzięczności braci za liczne dobrodziejstwa udzielane Rodzinie Karmelitańskiej przez Matkę Bożą. Do znaków pełnej miłości opieki Maryi nad Zakonem oraz wiernymi duchowo z nim związanymi należy szkaplerz święty, który od chwili nadania go św. Szymonowi Stock w roku 1251, na przestrzeni wieków został obdarowany przez Kościół wieloma przywilejami. Dziś nabożeństwo szkaplerzne jest znane i chętnie praktykowane przez wiernych w Kościele Powszechnym.
- 18.00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Czwartek, 17. lipca
- Lipiec - szczególnie dni powszednie, a głównie czwartki - są tradycyjnie poświęcone czci Najdroższej Krwi Chrystusa
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Piątek, 18. lipca
- Wspomnienie dowolne św. Szymona z Lipnicy, kapłana
- Szymon urodził się około 1437 roku w Lipnicy. Studiował na Akademii Krakowskiej, po czym pod wpływem kazań św. Jana Kapistrana wstąpił do krakowskiego klasztoru bernardynów. W zakonie odznaczał się surowością życia, nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i do Matki Bożej, miłością Boga i bliźniego połączoną z wielkim zapałem kaznodziejskim. Podczas morowej zarazy w Krakowie, gdy się oddawał posłudze zarażonych, zmarł w opinii świętości 18 lipca 1482 roku. Relikwie spoczywają w kościele bernardynów w Krakowie.
- 18.00 - Msza św. do Miłosierdzia Bożego
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Sobota, 19. lipca
- 16.00 - Msza św. w Szpitalu
Porządek liturgiczny:
- 7.00
- 18.00
Niedziela, 20. lipca
- Uroczystość błogosławionego Czesława, kapłana - Patrona Miasta Wrocławia
- Czesław urodził się około roku 1180. Jako kapłan wstąpił do Zakonu Kaznodziejskiego i otrzymał habit z rąk św. Dominika. Głosił słowo Boże w Czechach i w Polsce. Założył klasztory w Pradze i we Wrocławiu. Zmarł 15 lipca 1242 roku we Wrocławiu. Jest patronem archidiecezji wrocławskiej i diecezji opolskiej.
XV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem
„Niesiemy Chrystusa na krańce świata”.
Kuria Metropolitalna Wrocławska uprzejmie informuje, iż w dniach 20-27 lipca 2014 r. obchodzony będzie w Polsce XV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Tydzień ten ma dwa oblicza. Pierwszym z nich jest nasza wspólna troska o sprawę poprawy bezpieczeństwa na drodze. Jest to zagadnienie ważne społecznie. Codziennie bowiem docierają do nas informacje o wypadkach i tragediach na naszych drogach. Drugim obliczem Tygodnia św. Krzysztofa jest troska o potrzeby misjonarzy i misjonarek i wyposażenie ich w odpowiednie pojazdy.
W związku z powyższym, odpowiadając na prośbę działającej z ramienia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji – MIVA Polska, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, wyraża zgodę na przeprowadzenie w parafiach Archidiecezji Wrocławskiej, w niedzielę 20 lipca br., zbiórki pod hasłem: „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy”, na rzecz pomocy materialnej misjonarzom i misjonarkom.
Forma przeprowadzenia tejże zbiórki zależy od uznania Przewielebnego Księdza Proboszcza.
Zachęcając do udziału w tej pięknej akcji organizowanej przez MIVA Polska, wyrażamy serdeczną wdzięczność Przewielebnemu Księdzu Proboszczowi oraz wszystkim parafianom za wkład na rzecz pomocy misjonarzom i misjonarkom pracującym w różnych zakątkach naszego globu.
Z wyrazami należnego szacunku i kapłańskim pozdrowieniem
Ks. dr Rafał Hołubowicz Kanclerz Kurii
- W odpowiedzi na powyższe zaproszenie podczas każdej dzisiejszej Mszy św. modlić się będziemy o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących a po zakończeniu każdej Mszy św. poświęcać będziemy też pojazdy.
- Jak co roku też, błogosławieństwa poszczególnym kierowcom w ich pojazdach udzielać będziemy przy bramce wejściowej do domu katechetycznego. Tam też zbierane będą ofiary związane z Akcją św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy.
- 12.00 - Msza św. rocznicowego dziękczynienia za dar Chrztu św. - dziękczynno - błagalna w intencji tych, którzy przyjęli sakrament Chrztu św. w lipcu
- 18.00 - Msza św. młodych
Porządek liturgiczny:
- 7.30
- 9.00
- 10.30
- 12.00
- 18.00